Enel X partnerem Extreme E

Enel X jest partnerem Extreme E, serii wyścigów terenowych wykorzystujących elektryczne SUV-y do rywalizacji w odległych częściach świata takich jak pustynia Arabii Saudyjskiej, las deszczowy Amazonii czy Arktyka. Celem serii jest podkreślenie  odległych środowisk zagrożonych zmianami klimatycznymi i zachęcenie nas wszystkich do podjęcia pozytywnych działań na rzecz ochrony przyszłości naszej planety. Extreme E prowadzi „Program Legacy”, który ma na celu zapewnienie wsparcia społecznego i środowiskowego dla tych miejsc. Seria promuje również równość płci w sporcie motorowym – każdy zespół składa się z mężczyzny i kobiety.

Z 30 procentami emisji CO2 pochodzącymi z transportu, Extreme E istnieje, aby pokazać osiągi pojazdów elektrycznych, wykorzystując potężną mieszankę ekscytujących akcji sportowych, edukacji naukowej i narracji, aby przyspieszyć ich przyjęcie w celu zmniejszenia emisji CO2 i osiągnięcia zrównoważonego styl życia.

Oprócz swojej ogólnej misji, Extreme E zobowiązuje się do osiągnięcia zerowego śladu węglowego do końca pierwszego sezonu, co oznacza zrekompensowanie tego, czego nie może uniknąć, poprzez globalne programy z certyfikatem ALLCOT.

Galeria